Prečo sa stravovať zdravo, čo to je zdravá výživa?

Dnešné stravovanie je podstatne odlišné v porovnaní s tým ako sa stravovali naši predkovia pred desiatkami rokov. Je možno na mieste položiť si otázku či sme sa posunuli správnym smerom? Je to čo denne konzumujeme skutočne zdravá výživa? Jeme stravu, ktorá nám pomáha k tomu, aby sme sa cítili dobre, boli zdraví a v optimálnej kondícií? Alebo skôr denne konzumujeme stravu, ktorá podporuje vznik rozličných zdravotných problémov, ako je zvýšený cholesterol, cukrovka, vysoký tlak,……. a v neposlednej rade denne konzumujeme stravu s ktorej tučnieme. Príčinou toho, že máme nadváhu nie je mama, práca, zaneprázdnenosť…… ,príčinou nadváhy je spôsob nášho stravovania, nezdravá výživa a zlý životný štýl.Zdravá výživa je taká strava, prostredníctvom ktorej telu dodáme výživnú hodnotu, ktorú potrebuje aby správne fungovalo. Je tiež dôležité aby sme túto výživnú hodnotu telu dodali v správnom množstve a v správnom zložení, a hlavne vo využiteľnej forme.

Je samozrejme rozdiel vo výživnej hodnote mäsa z kuraťa, ktoré si dochováte doma, v porovnaní s mäsom, ktoré kúpite v obchode. Taktiež rozdielnu výživnú hodnotu dosiahnete pri pestovaní zeleniny v prirodzených podmienkach.

Je úplne jasné, že nie každý z nás má vytvorené podmienky pre pestovanie zeleniny, ale čo je dôležité si predovšetkým uvedomiť čo denne vkladáme do úst. I keď výživná hodnota potravín sa bohužiaľ stále znižuje, stále máme možnosť výberu. Nemusíme predsa denne konzumovať mäsové polotovary, ktoré často s mäsom majú len veľmi málo spoločné. Prečo nie sme ochotní zvyknúť si na dennú konzumáciu ovocia a zeleniny v surovom stave? Radšej si na obed dáme zeleninovú polievku a pritom si myslíme koľko vitamínov sme práve zjedli. Pozor totiž na tepelnú úpravu, ktorá znehodnocuje výživnú hodnotu potravín.

Kvalitu nášho života dnes i v budúcnosti do výraznej miery ovplyvňuje naša strava. Je teda iba na vás, akú budete mať kvalitu života. Či budete odkázaný na dennú konzumáciu liekov, alebo sa i v starobe budete plný energie tešiť zo života. Nežijeme preto, aby sme jedli, ale jeme aby sme žili. To čo jete, a aký budete mať život závisí len a len od Vás.

Kvalitné stravovanie a zdravý životný štýl, ktorého súčasťou musí byť aj zdravá výživa Vám pomôže nielen skvalitniť si život ale ak máte nadváhu, tak Vám pomôže aj pri chudnutí. Súčasťou kvalitnej stravy sú v dnešnej dobe aj kvalitné doplnky výživy. Vyberte si doplnky výživy Herbalife a pomôžem Vám zlepšiť si Váš životný štýl alebo naštartovať chudnutie.

Alena Goralková – výživový poradca
Verzia stránky Klasická | Mobilná

Výsledky / Príjmy nie sú zaručené - Sú u každého individuálne.