Pozor na prekyslenie organizmu

Pokiaľ ste milovníkmi mäsa, bieleho pečiva či sladkosti pravdepodobne je Váš organizmus v nerovnováhe a prekyslenie organizmu môže byť aj Váš problém. Či chcete alebo nie Váš organizmus je prekyslený. Pre udržanie zdravie je však nevyhnutné aby medzi kyselinami a zásadami bola vo vašom tele rovnováha, čiže aby ph vášho organizmu bolo vyrovnané. Pokiaľ to tak nie je vo vašom organizme sa množia baktérie, vírusy, oslabuje sa Váš imunitný systém, vznikajú zápaly, plesne. Okrem toho prekyslené prostredie môže byť jednou z príčin vzniku civilizačných ochorení či nádorových ochorení.Hodnota neutrálneho ph je cca 7,4. Bohužiaľ v dnešnej dobe stále častejšie preferujeme stravu, ktorá spôsobuje kyslosť nášho organizmu. Zo začiatku naše telo na neutralizáciu tejto kyslosti využíúva vlastné zásoby zásaditých látok. Sú to minerály, ktoré odoberá z kostí, zubov….. . Pokiaľ tento stav trvá dlhšie začínajú zdravotné problémy.

Prekyslenie spôsobuje predovšetkým nevhodná strava. Častou konzumáciou sladkosti, sladených nápojov, bieleho pečiva sa určite prekysleniu nevyhnete. Taktiež preferovaním živočíšnej stravy, teda stravy bohatej mäso, či mäsové výrobky sa kyslosť nášho organizmu zhoršuje.

Prekyslenia organizmu sa môžete zbaviť vhodnou úpravou stravy. Pomer medzi prijatými kyselinotvornými a zasadotvornými potravina mi by mal byť 1:3. Denne konzumujte predovšetkým dostatok zeleniny, s ovocím to určite nepreháňajte, pretože vo väčšom množstve je pre náš organizmus kyselinotvorné. Jedzte veľa celozrnných produktov, nahraďte živočíšne bielkoviny rastlinnými ako sú strukoviny, sója…. . Na vytvorenie stratenej rovnováhy je dôležitý i kvalitný pitný režim. Denne potrebujete vypiť aspoň 2 litre čistej vody. Prekyslenie organizmu podporujú i chemické látky, ktoré na náš organizmus denne pôsobia. Preto sa pri výbere potravín zamerajte na potraviny chemicky neupravované. Taktiež nepodceňte dostatok pohybu.

Alena Goralková – výživový poradca
Verzia stránky Klasická | Mobilná

Výsledky / Príjmy nie sú zaručené - Sú u každého individuálne.