Jarná únava

Koniec zimného obdobia a začiatok jari, býva často sprevádzaný pocitmi vyčerpania a únavy. Zvykli sme si na pomenovanie jarná únava. Prečo sa s ňou stretávame stále častejšie? V jarnom období sú častejšie výkyvy počasie, strieda sa teplejšie počasie s chladnejším, a práve tieto teplotné výkyvy sú spojené i s rozdielnym tlakom vzduchu. Ďalšou príčinou jarnej únavy je nedostatok pohybu v zimnom období, spojení s nižším príjmom vitamínov a menším množstvom slnečnej energie v zimnom období. To všetko má vplyv na zníženie obranyschopnosti, a môže vo zväčšenej miere ovplyvniť predovšetkým ľudí trpiacich rôznymi ochoreniami.Ako bojovať s jarnou únavou:

– pridajte do svojho jedálneho lístka dostatok vitamínov, minerálov, stopových prvkov….. . Jedzte veľa čerstvého ovocia a zeleniny. Prípadne si pomôžte vhodnými a kvalitnými doplnkami výživy, ktoré vášmu telu dokážu dodať vyváženú dennú dávku všetkých živín, ktoré naše telo potrebuje.Dostatočné množstvo živín, ktoré Vaše telo dokáže i využiť vám pomôže pri prekonávaní jarnej únavy.

– zamerajte sa na detoxikáciu svojho organizmu. Pite dostatočné množstvo čistej vody. Zvýšte príjem vlákniny, ktorá podporuje očistu organizmu. Rovnako ako sa denne umývame z vonka, určite by sme nemali podceniť i očistu z vnútra a to nielen v jarnom období. V zime sme častejšie jedli tepelne upravenú stravu, polotovary, viac tukov a cukrov, preto si pri boji s jarnou únavou pomôžte celkovou detoxikáciou organizmu. Viac na (reklama na výrobky)

– začnite sa viac hýbať. V zimnom období mnohý z nás uprednostnili papučovú kultúru. Teraz je ten najvyšší čas na dlhšie prechádzky, častejší a dlhší pobyt na čerstvom vzduchu. Choďte si napríklad zabehať, prípadne si kúpte permanentku do fitnescentra.

– psychická pohoda. Naučte sa relaxovať a z času a na čas úplne vypnúť. Nájdite si v dnešnej uponáhľanej dobe čas i pre seba. Častejšie sa stretávajte s ľuďmi, ktorých máte radi, častejšie robte veci, ktoré máte radi. Tešte sa z maličkostí. To všetko vám pomôže v boji s jarnou únavou.

Pokiaľ si neviete rady s jarnou únavou, napíšte nám a zostavíme pre Vás optimálny program nielen na jarnú únavu.

Alenka výživový poradca
Verzia stránky Klasická | Mobilná

Výsledky / Príjmy nie sú zaručené - Sú u každého individuálne.