Čo (a prečo) na desiatu a olovrant?

zena a zdrava strava

Jedávate pravidelne desiatu a olovrant? Veľa z nás jednoducho desiaty a olovranty podceňuje a nahrádza ich skôr večerným jedením alebo ich jednoducho vynechá, prípadne si dá len niečo nezdravé (sladkosť,….). Pokiaľ aspoň jedna z týchto možností je aj Váš prípad, tak asi tomu nebudete veriť, ale nielenže si skracujete život, privolávate choroby, ale aj si zhoršujete prežitie každého jedného dňa. A kvôli takej maličkosti, ktorá Vám zaberie maximálne 5 minút sa Vám to určite neoplatí riskovať. Nech sa páči, 5 dôvodov, prečo nepodceniť desiatu a olovrant.

5 dôvodov, prečo sa Vám oplatí nepodceniť desiatu a olovrant

  1. Zdravá desiata a olovrant (ovocie, jogurt, kúsok celozrnného pečiva,…) napomáhajú udržovať glykémiu pod kontrolou. To v preklade znamená, že pomáha zabraňovať chúťkam, vlčiemu hladu,… Dôsledkom toho, je nielen to, že nemaškrtíte, ale aj to, že sa cítite počas dňa vitálnejší, menej nervózny a menej ospalý, resp. znudený.
  2. Navyše, vhodná desiata a olovrant Vám dajú podvedomú istotu, že ďalšie jedlo bude onedlho a preto nemáte tendenciu sa prejedať, jednoduchi jete tak ako by ste mali.
  3. Keďže by sme kvôli dobrému zdraviu a prevencii denne mali zjesť aspoň 4-5 kúskov ovocia a zeleniny, desiata a olovrant nám dávajú extra príležitosť pre dodržanie tejto zásady. Veď kto by nechcel byť zdravší a dokonca vďaka zdravšej strave aj lepšie vyzerať.
  4. Pravidelná strava (cca každé 3 hodiny) pomáhajú Vášmu telu udržať rovnomerné množstvo energie počas celého dňa, čo nielen zvýši Vašu efektivitu ale navyše Vám to pomôže omnoho lepšie zvládať stres-
  5. Pokiaľ ste doteraz desiatu a olovrant vynechávali, tak pokiaľ si na ne nájdete po 5 minút, tak tých 5 minút Vám pomôže na odreagovanie sa napríklad od práce, prípadne Vám umožní byť 5 minút zasnený, čo Vám opätovne len a len pozdvihne náladu a urobí celý deň krajším.

Proteínová tyčinka HerbalifeTip: pokiaľ máte minimum času počas dňa (nestíhate si dať desiatu alebo olovrant) vyskúšajte proteínovú tyčinku Herbalife. Je to výborná náhrada desiaty alebo olovrantu plná bielkovín, živín a aj zložených sacharidov.


Pravidelná zdravá desiata a olovrant Vám pomôžu nielen, čo sa fyzického zdravia týka (dodá potrebné živiny, čo je podstatné pre zdravie a telo ako také), ale aj čo sa psychickej pohody týka. A psychika je minimálne 50% (ak nie viac) toho ako vnímame a prežívame svoj život.

Tak čo, ak ste ich doteraz podceňovali, pravdepodobne ste dostali chuť niečo s tým urobiť. A navyše super je aj to, že začať jesť desiatu a olovrant je také jednoduché

Verzia stránky Klasická | Mobilná

Výsledky / Príjmy nie sú zaručené - Sú u každého individuálne.